Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

< Powrót

21.06.2017

Wznowienie przyjmowania wniosków w Programie MDM

W zeszłym tygodniu przyjęty został projekt nowelizacji zasad programu Mieszkanie Dla Młodych. W wyniku przyjętych zmian, jeszcze w tym roku do przyszłych mieszkańców może trafić kwota w wysokości 66 milionów złotych.

Zgodnie z nowelizacją, zwiększono, zarówno na rok bieżący jak i 2018, limit przy którym BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków. Przyjęty wyznacznik to 100% (dotychczas 95%), co oznacza, że nierozdysponowane dotychczas środki (w 2017 roku było to aż 9%, co daje 66 milionów złotych) mogą zostać przeznaczone na kolejne dopłaty. Średnia wysokość dopłaty to 25 tysięcy złotych, dzięki czemu nawet 2600 rodzin ma szanse uzyskać wsparcie w ramach programu.

Warto pamiętać, że zmiany zaczną obowiązywać od 1 sierpnia, zaś BGK ma maksymalnie 14 dni na ogłoszenie ponownego przyjmowania wniosków – oznacza to, że informacja ta może się pojawić już 1 sierpnia. Jednocześnie miło nam poinformować, że nasza krakowska inwestycja „Fajny Dom” jest objęta tym programem. Lista mieszkań, do których można uzyskać dofinansowanie, dostępna jest tutaj: http://mota-engil-re.eu/fajny-dom/lista-mieszkan/