Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

< Powrót

26.10.2020

Słoneczne Tarasy – pierwsza inwestycja Mota-Engil Real Estate Management w Katowicach

Firma deweloperska Mota-Engil Real Estate Management rozpoczęła budowę oraz sprzedaż osiedla wielorodzinnego przy ulicy Słonecznej w Katowicach. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mota-Engil Central Europe.

 

Pierwszy etap inwestycji Słoneczne Tarasy składa się z dwóch 10-piętrowych budynków z bogatą ofertą mieszkań o zróżnicowanych metrażach, od jednopokojowych mieszkań po czteropokojowe apartamenty. Łącznie znajdziemy tutaj 192 lokale mieszkalne. Wszystkie posiadać będą balkon lub taras. Budynki wyróżnia również ciekawa, trójkolorowa elewacja z użyciem paneli imitującymi drewno. Planując inwestycję szczególną uwagę poświęcono na wprowadzenie innowacyjnych na katowickim rynku rozwiązań, takich jak zielone dachy, system antysmogowy oraz wyższy standard materiałów użytych w budynkach. Osiedle będzie posiadało również monitoring.

Zaledwie miesiąc po ogłoszeniu rozpoczęcia budowy La Scali z Warszawie, ruszamy z nowym, bardzo ciekawym projektem w Katowicach. Cieszę się, że to właśnie tym projektem otwieramy nowy rynek. Jesteśmy już obecni w sześciu miastach w Polsce. Mogę już powiedzieć, że to dopiero początek naszych planów na najbliższe miesiące.  Wkrótce ogłosimy nowe projekty- komentuje Członek Zarządu Mota-Engil Real Estate Management, Joao Saracho.

Warto podkreślić, że lokalizacja Słonecznych Tarasów zapewnia bardzo dobry dostęp do infrastruktury miejskiej.  W odległości 300 metrów znajduje się przedszkole i szkoła. Największe na Śląsku centrum handlowe Silesia City Center oddalone jest od Słonecznych Tarasów o kilometr, a spacer do katowickiego Spodka zajmuje  jedynie 15 minut.

Części wspólne Słonecznych Tarasów będą starannie zaplanowane. Do dyspozycji mieszkańców będzie plac zabaw dla dzieci oraz strefa relaksu dla wszystkich mieszkańców.  Zieleń wokół budynku będzie zaprojektowana według obecnych trendów.

Słoneczne Tarasy to kolejna realizacja Mota-Engil Central Europe z zakresu budownictwa kubaturowego w Katowicach. Inwestycje realizowane dla naszej spółki developerskiej w generalnym wykonawstwie są częścią naszej strategii rozwoju na polskim rynku budowlanym, gdzie wciąż jesteśmy bardziej rozpoznawalni z realizacji projektów infrastrukturalnych. Od wielu lat kompleksowo wykonujemy również projekty kubaturowe, a w naszym portfolio dla tego obszaru naszej działalności, można znaleźć również wiele ciekawych, zakończonych już inwestycji, zarówno dla Klientów prywatnych, jak i publicznych- mówi Maciej Michałek, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Mota-Engil Central Europe S.A.

 

Zobacz galerię