Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

< Powrót

15.04.2019

NOWA INWESTYCJA W SZCZECINIE

Projekt zlokalizowany jest w sercu Starego Miasta w Szczecinie, w sąsiedztwie Zamku Książąt Pomorskich, między ulicami Panieńska a Targ Rybny.

Inwestycja przewiduje budowę 58 mieszkań o metrażach od 30 do 97 m2, których całkowita powierzchnia użytkowa wynosić będzie ponad 2 800 m2. Do użytku oddane zostaną również lokale komercyjne o łącznej powierzchni 470 m2. Budynek będzie liczył 6 kondygnacji, w tym garaż podziemny, mieszczący 24 miejsca postojowe. Dziedziniec wewnętrzny zaprojektowano jako przestrzeń wspólną – rekreacyjny ogród o powierzchni prawie 300 m2. Inwestycja zostanie wykończona materiałami o wysokim standardzie, a część powierzchni biologicznie czynnej umiejscowiona będzie na dachu, tworząc oryginalną i ekologiczną ozdobę budynku.

Ideą przewodnią dla kształtowania formy zabudowy inwestycji było stworzenie jednolitego charakteru architektonicznego dla zabudowania całego kwartału, który odtwarza historyczne linie zabudowy. Na elewacji zaprojektowane zostały jednolite rozwiązania detali elewacyjnych oraz proporcji otworów okiennych podobne do rozwiązań przyjętych w sąsiadującym budynku hotelowym. W zakresie materiałowym przyjęto koncepcję doboru naturalnych i trwałych materiałów elewacyjnych w postaci okładzin z kamienia naturalnego, tynków mineralnych i elementów uzupełniających z aluminium i szkła.

Inwestycja połączona będzie z częścią hotelową - hotelem Ibis Styles, której inwestorem będzie Orbis.

Zobacz galerię