Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

< Powrót

20.08.2020

Mieszkanie z rynku pierwotnego. Sprawdź, dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera

Choć zakup mieszkania z rynku pierwotnego musi uwzględniać również czas potrzebny na jego wykończenie, w ten sposób kupujesz sobie spokój, pewność co do standardu użytych materiałów oraz gwarancję naprawy ewentualnych wad w ramach rękojmi. Zobacz, jakie argumenty przemawiają za nabyciem lokalu mieszkalnego prosto od dewelopera.

 

 

Zakup z wieloletnią perspektywą

Mieszkanie z rynku pierwotnego jest odpowiednie, jeśli planujesz wieloletnie inwestycje w nieruchomości, ale również na użytek własny. To zakup z wieloletnią perspektywą. Mieszkanie od dewelopera w momencie zakupu pachnie nowością i nie nosi śladów przeszłości. Sprawdź dostępność nowych inwestycji, wchodząc na stronę internetową ilumino.
 

Nowe instalacje, technologie i zastosowane materiały

Okazyjny zakup mieszkania w bloku z tzw. wielkiej płyty może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia kosztownych remontów. Nierzadko podczas powierzchownych prac, na jaw wychodzi prawdziwy stan techniczny budynku i poważne problemy, generujące koszty. Wymiana 50-letnich instalacji elektrycznych, gazowych, wodno-kanalizacyjnych, wymiana grzejników na nowe, konieczność skuwania płytek czy zdzierania boazerii – każda z tych czynności kosztuje (i to niemało). Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, pozbycie się starych futryn – wszystko to generuje kłopoty, pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. W nowym budownictwie, instalacje są zgodne z obecnymi normami, a więc nie wymagają kosztownych remontów.
 

Gotowe do zamieszkania

Stając przed zakupem mieszkania, nie chcesz odwlekać momentu wprowadzenia się do niego. Marzysz, by jak najszybciej zamieszkać w swoim M. Choć na mieszkanie z rynku pierwotnego trzeba poczekać nierzadko rok i dłużej, w momencie oddania go do użytku, prace wykończeniowe trwają stosunkowo krótko. Proste ściany, nowe gładzie i posadzki sprawiają, że ekipom remontowym łatwo wykonać swoją pracę. Niejeden deweloper oferuje oddania mieszkania w standardzie wykończenia „pod klucz”.
 

Rękojmia

W przypadku zakupu z rynku pierwotnego, rzadko kiedy masz do czynienia z wadami mieszkania. Ponadto deweloper ma obowiązek zlikwidować wszelkie usterki. Reguluje to umowa deweloperska, 
a zwykle czas ten obejmuje okres 5 lat od dnia odbioru mieszkania. Po stronie sprzedającego leży doprowadzenie nieruchomości do stanu zgodnego z warunkami umowy. Zgoła inaczej jest w przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego. Nowy właściciel pozostaje ze starym problemem, jeśli ten ujawni się już po nabyciu lokalu. 
 

Brak problemów z poprzednimi lokatorami

Mieszkania kupowane na rynku wtórnym mają różną przeszłość i kryją się za nimi różne historie, a nawet ludzkie dramaty. Przykładowo, zakup nieruchomości na licytacji komorniczej, choć po bardzo okazyjnej cenie, pociąga za sobą wiele problemów, często również konieczność eksmisji lokatorów. Nawet jeśli mieszkanie ma uregulowaną sytuację prawną, poprzedni właściciele z różnych powodów losowych mogą wyprowadzić się z dużym opóźnieniem względem pierwotnych ustaleń. Kupując nieruchomość z rynku pierwotnego, masz pewność potwierdzoną zapisami umowy deweloperskiej, że możesz wprowadzić się do mieszkania w ściśle określonym czasie. 
 

Nowoczesny układ pomieszczeń

Dzisiejsze budownictwo jest dopasowane do stylu życia i preferencji mieszkańców. Kuchnie najczęściej są otwarte na salon, a w wielu realizacjach, wyjścia na przestronny balkon, taras lub loggie odbywają się przez duże przeszklenia, które uatrakcyjniają przestrzeń. Brak ścianki działowej, pomiędzy pokojem gościnnym a kuchnią, typowej dla bloków budowanych w PRL-u, czyni mieszkanie bardziej przestronnym wizualnie i lepiej ustawnym. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku małych metraży. Właściciele mieszkań na parterze, mogą dodatkowo cieszyć się z komfortu wypoczynku w prywatnym ogródku, zaś osoby kupujące mieszkania na najwyższym piętrze – z panoramy na miasto, a czasem nawet zielonych tarasów na dachu budynku. Standardem mieszkań deweloperskich są cichobieżne windy oraz liczniki zlokalizowane na korytarzach.
 

Miejsca postojowe i garaże

Stare osiedla były budowane w czasach, gdy po ulicach jeździło mniej samochodów. Potrzeby mieszkańców w tym zakresie zaspokajały niewielkie, wąskie stanowisko bezpośrednio przy uliczkach. Czasy się zmieniły. Współczesne osiedla, już na etapie planów, uwzględniają potrzeby mieszkańców miast. Świadczą o tym podziemne garaże, które można kupić  wraz z mieszkaniem. Dodatkowo czasami pojawiają się miejsca postojowe przy obiekcie, gdzie teren wokół parkingu jest ogrodzony, co sprzyja bezpieczeństwu mieszkańców i ich pojazdów. 
 

Zobacz galerię