Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

< Powrót

06.10.2017

Łódź z widokiem na inwestycje

We wtorek 3 października w najwyższym łódzkim apartamentowcu – ILUMINO – odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydent Hanny Zdanowskiej. Jak się okazuje, rok 2017 już jest rekordowy pod kątem wydanych pozwoleń na budowę – do sierpnia wydano ich prawie 1900, zaś do końca roku szacuje się, że będzie to ponad 2800 pozwoleń.

Powyższy wynik pokazuje, że Łódź ze swoim potencjałem znalazła się w rosnącej strefie zainteresowania, zarówno inwestorów indywidualnych, jak też deweloperów. Ci drudzy sprzedali już w tym roku blisko 3000 nowych mieszkań.

„Łódź zapełniła się żurawiami, a wiele miejsc zamieniło się w ogromne place budowy. To bardzo cieszy, zwłaszcza w samym centrum miasta” - mówiła prezydent Zdanowska, dodając, że - „ważne jest to, że inwestorzy nie tylko zapełniają luki w śródmiejskiej zabudowie ale także remontują zabytki.” Połączenie to zostało zilustrowane przykładem ILUMINO – inwestycji, która łączy w sobie odnowioną Resursę Rzemieślniczą z nowoczesną architekturą, jak również aktywnie włącza się w życie okolicy, dzięki czemu wewnątrz kwartału powstała nowa droga łącząca ulice Nawrot i Kilińskiego, ułatwiająca komunikację zarówno przyszłym, jak i obecnym mieszkańcom.

Zobacz galerię