Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

< Powrót

19.01.2020

Inauguracja sprzedaży nowej inwestycji w Szczecinie – ARKONA RESIDENCE

W samym sercu Starego Miasta i w bliskiej odległości od Zamku Książąt Pomorskich. To właśnie tam zlokalizowana jest nowa inwestycja od dewelopera Mota-Engil Real Estate w Szczecinie – ARKONA RESIDENCE, licząca 62 apartamentów o różnej powierzchni. Inauguracja sprzedaży miała miejsce 12 grudnia ubiegłego roku.

Komfortowe kawalerki i apartamenty
ARKONA RESIDENCE to inwestycja, w której znalazły się 62 apartamenty, rozmieszczone na 6 kondygnacjach. W ofercie są zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2- i 3-pokojowe, a także 4-pokojowe apartamenty. Rozpiętość metraży jest dość spora, zaczyna się na 29 m2, a kończy na 100 m2. Na jednej z kondygnacji został ulokowany garaż z 24 miejscami postojowymi oraz komórki lokatorskie. Całkowita powierzchnia użytkowa tej inwestycji to 2800 m2. Dodatkowo, w inwestycji zostały zaplanowane na dwa lokale komercyjne.
Dogodna lokalizacja
Nowa oferta apartamentów w Szczecinie od Mota-Engil Real Estate Management przyciąga atrakcyjną lokalizacją. Inwestycja znajduje się pomiędzy ulicą Panieńską i Targ Rybny, czyli w centrum Starego Miasta i w bliskiej odległości od Zamku Książąt Pomorskich. Przyszli mieszkańcy będą mieć zaledwie kilka kroków do słynnych bulwarów szczecińskich i dwa kilometry do stacji kolejowej Szczecin Główny. Sąsiedztwo Parku im. Stefana Żeromskiego spodoba się tym, którzy lubią spacery lub szukają miejsca do odpoczynku na łonie natury. Spacerem można się dostać również do Galerii Kaskada, by zrobić tam zakupy, zjeść obiad lub skorzystać ze strefy relaks. Warto zaznaczyć, że do inwestycji będzie przylegał Hotel Orbis, którego budowa rozpoczęła się mniej więcej w tym samym czasie.
Dostęp do miejskich atrakcji kulturalnych i edukacyjnych
ARKONA RESIDENCE to inwestycja, która świetnie łączy w sobie wysoki standard mieszkań z łatwą dostępnością do najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście. Należy przy tym dodać, że będzie to jedyna tego typu inwestycja na terenie szczecińskiego Podzamcza, co niewątpliwie dodaje całemu przedsięwzięciu prestiżu. ARKONA RESIDENCE jest ulokowana niedaleko Muzeum Narodowego w Szczecinie i Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Bliskość Akademii Morskiej w Szczecinie i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, z pewnością ucieszy obecnych, jak i przyszłych studentów, którzy zdecydują się zamieszkać w tym miejscu. Znajdujące się w pobliżu inwestycji przystanki komunikacji miejskiej – autobusowe i tramwajowe – pozwolą szybko dotrzeć w różne zakątki miasta.