Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

17.08.2020

Obniżki stóp procentowych a inwestycja w nieruchomości

Obniżka stóp procentowych to zła wiadomość dla banków i osób, które trzymają pieniądze na lokatach, ale jednocześnie bardzo dobra dla wszystkich, którzy myślą o inwestycji w nieruchomości. Obniżenie stóp procentowych oznacza, że kredyt hipoteczny będzie można otrzymać na korzystniejszych warunkach. Dodatkowo, zwrot z inwestycji w nieruchomość na pewno będzie znacznie wyższy niż oprocentowanie jakiejkolwiek lokaty dostępnej na rynku – zwłaszcza że równolegle rośnie też inflacja. Według danych GUS z czerwca 2020 roku wynosi ona już 3,3%

17.06.2020

Mota-Engil Real Estate Management zadebiutowała na polskim rynku kapitałowym

Mota-Engil Real Estate Management zadebiutowała na polskim rynku kapitałowym, zamykając pierwszą emisję obligacji korporacyjnych o łącznej wartości 15 milionów złotych. 2-letnie obligacje o stałym oprocentowaniu, zarejestrowane w Centralnym Depozycie Papierów Wartościowych, zostały wyemitowane na rynku niepublicznym. Transakcja zakończyła się dużym sukcesem, przy ponad 35% większym popycie niż maksymalna oferowana kwota. Organizatorem transakcji był Michael / Ström Dom Maklerski.

18.04.2020

Recanto w czołówce rankingu „Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi w I kw. 2020”.

Nasza inwestycja Recanto zdobyła II miejsce w rankingu na „Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi”. O sukcesie Recanto zadecydowała ilość podjętych akcji użytkowników portalu RynekPierotny.pl w I kwartale 2020 roku. Duże zainteresowanie jakim cieszyło się Recanto wśród użytkowników wynika z jego lokalizacji, ale także ciekawej industrialnej architektury oraz licznych udogodnień.

20.12.2019

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Decyzja o zakupie nieruchomości to jeden z lepszych pomysłów na długoletnie ulokowanie kapitału. Mieszkanie to trwałe dobro ekonomiczne, które może stanowić świetne zabezpieczenie wierzytelności, a także jest dobrem przekazywanym w spadku, z pokolenia na pokolenie. Niestety, nawet mieszkanie o niewielkim metrażu to spory wydatek, który warto dobrze przemyśleć. Podpowiadamy, jak kupić mieszkanie, by nie stracić i dobrze zainwestować pieniądze.

17.12.2019

Nowe mieszkanie od dewelopera – kiedy można odebrać klucze?

Odbiór kluczy to moment, na który z niecierpliwością czeka każdy nabywca mieszkania. Jest to już końcowy etap procedury nabycia nieruchomości – od chwili przekazania kluczy, kupujący może zarządzać swoim lokalem i ponosi koszty związane z jego użytkowaniem. Należy jednak pamiętać, że odbiór kluczy poprzedzany jest odbiorem technicznym mieszkania. W tym artykule przypominamy, jaka jest różnica między nimi i podpowiadamy, jak najlepiej się do nich przygotować.

12.11.2019

Umowa deweloperska – co trzeba o niej wiedzieć przed zakupem mieszkania?

Zakup własnego mieszkania wiąże się z wieloma formalnościami i obwarowany jest licznymi przepisami oraz aktami prawnymi. Nakładają one na obie strony transakcji różne obowiązki, ale dają również pewne prawa. Umowa deweloperska to podstawowy dokument, który należy podpisać, gdy kupuje się mieszkanie z rynku pierwotnego, ale inwestycja wciąż trwa i nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie. W jaki sposób taki dokument zabezpiecza interesy nabywcy i co trzeba o nim wiedzieć przed zakupem mieszkania? Oto najważniejsze informacje!