Znajdź dom mieszkanie lokal usługowy

Aktualności

20.12.2019

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Decyzja o zakupie nieruchomości to jeden z lepszych pomysłów na długoletnie ulokowanie kapitału. Mieszkanie to trwałe dobro ekonomiczne, które może stanowić świetne zabezpieczenie wierzytelności, a także jest dobrem przekazywanym w spadku, z pokolenia na pokolenie. Niestety, nawet mieszkanie o niewielkim metrażu to spory wydatek, który warto dobrze przemyśleć. Podpowiadamy, jak kupić mieszkanie, by nie stracić i dobrze zainwestować pieniądze.

17.12.2019

Nowe mieszkanie od dewelopera – kiedy można odebrać klucze?

Odbiór kluczy to moment, na który z niecierpliwością czeka każdy nabywca mieszkania. Jest to już końcowy etap procedury nabycia nieruchomości – od chwili przekazania kluczy, kupujący może zarządzać swoim lokalem i ponosi koszty związane z jego użytkowaniem. Należy jednak pamiętać, że odbiór kluczy poprzedzany jest odbiorem technicznym mieszkania. W tym artykule przypominamy, jaka jest różnica między nimi i podpowiadamy, jak najlepiej się do nich przygotować.

12.11.2019

Umowa deweloperska – co trzeba o niej wiedzieć przed zakupem mieszkania?

Zakup własnego mieszkania wiąże się z wieloma formalnościami i obwarowany jest licznymi przepisami oraz aktami prawnymi. Nakładają one na obie strony transakcji różne obowiązki, ale dają również pewne prawa. Umowa deweloperska to podstawowy dokument, który należy podpisać, gdy kupuje się mieszkanie z rynku pierwotnego, ale inwestycja wciąż trwa i nie ma jeszcze pozwolenia na użytkowanie. W jaki sposób taki dokument zabezpiecza interesy nabywcy i co trzeba o nim wiedzieć przed zakupem mieszkania? Oto najważniejsze informacje!